пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic wyraźnie nie podkreśli linii trawy czy tez rabaty jak małe żywe plot.

Nadzwyczaj wysokie, bo ponad dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do przejścia, a w razie potrzeby zacienia sąsiadujące domy i ulice. Aby zrobić taki parkan rośliny sadzimy wokół granic posesji. O ile mamy dużo miejsca, w największym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, jaka przy okazji rodzi orzechy. Gdy chcemy by nasze roślinne plot było nadzwyczaj rosłe zaś zarazem wąskie to w cieniu można je uformować z brzostu powszechnego, grabu pospolitego czy tez klonu polnego. Należy pamiętać niemniej jednak, że gdy rośliny nas przewyższa, ich ogarnianie będzie dosyć kłopotliwe.

Nic tak nie zaznaczy linii trawy ewentualnie kwiatów jak małe żywe plot.

W cieniu, gdzie zarówno trawnik, jak i rabaty często nie chcą satysfakcjonująco wzrastać w określonych terenach, niewysokie krzewy umieją utrzymać zielone zaplecze w wyznaczonym miejscu lub zasłonią gołe placki ziemi. Poprawnie ukształtowany niewielki żywopłot sam notabene robi za ozdobę ogródka. Na zielone parkany nadaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Wiosna tylko ploty Poznań kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie przycina), nie tak obficie jak na słońcu, ale przecież w mrocznych katach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią zaś ozdabiają je małe jabłuszka, jakie można przerobić na przetwory.

Niskie ewentualnie strzeliste roślinne ogrodzenia można uzyskać z gatunków zimozielonych.

Na nieszczęście, rośliny z tej klasy często są znacznie bardziej kosztowne niż drzewa liściaste. Z nich najlepiej znosi miejsce zacienione cis pospolity. Zwykle szeroko się rozrasta oraz należny go obcinać, natomiast jego klasę Cis wolno zostawić bez pomocy.Powinien się prędko dojrzewał zaś ochroni kolumnowy kształt.

O ile wasz zakamarek jest bardzo zacieniony, należałoby aby żywy częstokół rozświetlić kolorowymi zmazami. Poniektóre z cienioznośnych wariantów maja zmiany o złotawych względnie różnokolorowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr trywialny Aureum tudzież dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne odcienie są w najwyższym stopniu widome w słońcu, lecz nawet w chłodzie liście pozostają wcale jasne, w pewnym sensie oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий